Skip to content

Modulární dřevostavba

Stavba modulární dřevostavby

Modulární dům stojí na betonovém základu. Má obdélníkový půdorys o rozměrech 10 x 4 m a je určen pro 1-2 osoby. Celodřevěná nosná konstrukce z KVH profilů vyplněná foukanou celulózou, dřevovláknitá izolace. Dvouplášťová střecha s odvětrávanou vzduchovou mezerou je chráněna hydroizolační membránou EPDM.

Základy

Dům je položen na betonových deskách a připraven k přepravě na určené místo. Tam se montuje buď na betonové patky, nebo na zemní šrouby, nejméně 30 cm od země. Mobilní dům je připraven na obědovou variantu. Výstavba běžných betonových základů není nutná.

Modulární dřevostavba je navržena pomocí softwaru, který je propojen s dřevoobráběcím strojem, jenž celou konstrukci zpracuje a připraví spoje s přesností na 1 mm.

Nosná konstrukce

Celodřevěná nosná konstrukce je vyrobena z KVH profilů, vyplněných foukanou celulózou bez boritých solí s certifikátem kvality natureplus. Obklad stěn, střechy a podlahy interiéru je vyroben z desek OSB TOP 4 bez formaldehydu. 

Podlaha od země je opatřena cementovláknitou deskou s tmelenými spoji, která je odolná proti škůdcům. Pro přepravu a upevnění modulu k základovým patkám se používá pozinkovaná ocelová konstrukce.

Izolace

Konstrukce je vyplněna foukanou celulózou. Opláštění stěn a střechy z vnější strany je tvořeno dřevovláknitou izolací o tloušťce 60 mm. Ten je díky fázovému posunu výborně chráněn před letním přehřátím.

Střecha

Dvouplášťová střecha je v horní části odvětrávaná vzduchovou mezerou, která zajišťuje cirkulaci vzduchu a chrání před přehřátím. Střecha je opatřena hydroizolační fólií EPDM.

Vzduchotěsná obálka

Celé potrubí bylo navrženo a realizováno tak, aby zajišťovalo vzduchotěsnou obálku budovy. Všechny prostupy vzduchotěsnou obálkou byly přelepeny páskou nebo utěsněny. Tím se zabrání nežádoucím únikům tepla v zimních měsících.

Okna

Okna a dveře jsou celodřevěná s izolačním trojsklem plněným argonem a solárním sklem. Kování oken je větrotěsné a vzduchotěsné s izolačními páskami.

Podívejte se na 3D model dřevěného mobilního domu

Back To Top